کارشکنی های آمریکا در مسیر احداث خط لوله نورد استریم ۲ راه به جایی نبرد و طبق اعلان وزارت خارجه روسیه، این پروژه تا چند هفته دیگر، تکمیل می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «دیمیتری بیریچوفسکی» مدیر دپارتمان همکاری اقتصادی وزارت خارجه روسیه، می گوید فقط چند هفته تا تکمیل خط لوله انتقال گاز طبیعی نورد استریم ۲ باقی مانده است.
هفته گذشته نیز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که فقط کار ساخت ۱۵ کیلومتر از این خط لوله که قرار است از طریق دریای بالتیک، گاز طبیعی روسیه را به آلمان و از آنجا به سایر کشورهای اروپایی منتقل کند؛ باقی مانده است.
این در حالی است که آمریکا با این ادعا که این پروژه وابستگی اروپا به ذخایر انرژی روسیه را افزایش می دهد؛ در امر احداث آن کارشکنی می کند.
روز جمعه، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، با امضای فرمانی اجرایی امکان تحریم برخی از پروژه های انتقال انرژی روسیه را فراهم کرد. این محدودیت ها شامل چندین شرکت روس می شود که به زعم واشنگتن در ساخت نورد استریم ۲ سهیم هستند.
این در حالی است که آناتولی آنتانوف سفیر روسیه در واشنگتن، می گوید تحریم های آمریکا علیه پروژه خط لوله انتقال گاز نورداستریم ۲، ناقض قوانین بین الملل است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari