وزیر دفاع انگلیس امروز سه‌شنبه با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهوری آمریکا گفت، بعید است واشنگتن ضرب‌الاجل خروج از افغانستان را که برای ۳۱ اوت تعیین شده است، تمدید کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سهیل شاهین، سخنگوی گروه شبه‌نظامی طالبان دوشنبه گفته بود که این گروه هیچ فرصت زمانی بیشتری در اختیار ایالات متحده و انگلیس برای خروج از افغانستان قرار نمیدهد و اگر این ضرب‌الاجل رعایت نشود، تبعاتی وجود خواهد داشت.
در همین رابطه بن والاس، وزیر دفاع انگلیس به شبکه اسکای نیوز گفت: تمدید خروج خیلی بعید است، نه فقط به خاطر حرفهایی که طالبان گفته است بلکه به خاطر صحبتهایی که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا داشت. با این حال، تلاش برای به تعویق انداختن این خروج ارزش دارد.
وزیر دفاع انگلیس تاکید کرد که خطرات امنیتی رو به افزایش است و با نزدیک شدن به مهلت خروج، خطر بیشتر و بیشتر هم میشود. پس از چند هفته تهاجم که با آغاز خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان به راه افتاد، طالبان در ۱۵ اوت وارد کابل شد و دولت سقوط کرد. به دنبال آن هزاران افغان از ترس حملات تلافی جویانه این شبه نظامیان اقدام به فرار کردند. بسیاری از کشورها هم تخلیه هیاتهای دیپلماتیک و شهروندان از این کشور آسیای میانه را آغاز کرده اند. تا امروز سه‌شنبه، انگلیس ۸۶۰۰ تن را از کابل خارج کرده که خروج بیش از ۲۰۰۰ تن از آنان ظرف ۲۴ ساعت گذشته انجام شده است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.