پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرد: فرودگاه کابل امن شده است و هیچ گزارشی در خصوص هیچ حادثه‌ای جز کشته شدن عنصر نیروهای امنیتی افغان دریافت نکرده‌ایم.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، پنتاگون از نقش کشورهایی مثل قطر و آلمان در حمایت از روند خارج کردن افراد از افغانستان تقدیر کرد.
پنتاگون اشاره کرد، ۵۸۰۰ سرباز آمریکایی در حال حاضر در فرودگاه کابل حضور دارند. ما از ابتدای روند خارج کردن افراد ۳۷ هزار تن را خارج کرده‌ایم.
او افزود: هویت کسانی که در تیراندازی فرودگاه کابل مشارکت داشتند نمی‌شناسیم و ما بر ادامه حفظ امنیت فرودگاه تمرکز داریم.
پنتاگون بر کشته شدن نیروهای افغان و زخمی شدن افراد دیگر در تبادل آتش صبح روز دوشنبه در اطراف فرودگاه کابل تاکید کرد و افزود: این حادثه منجز به زخمی شدن در صفوف نیروهای آمریکایی نشد.
وزارت دفاع آمریکا توضیح داد، به نظر می‌رسد این حادثه زمانی آغاز شد که طرف متخاصم ناشناس اقدام به تیراندازی به نیروهای افغان کرد که ورود به درهای فرودگاه را تحت نظر داشتند. افغان‌ها تیراندازی متقابل کردند همانطور که نیروهای آمریکایی و ائتلاف در جهت حق دفاع از خود دست به تیراندازی زدند.
پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: یکی از نیروهای افغان طرف متخاصم را به قتل رساند در حالی که تعدادی افغان دیگر در تبادل آتش زخمی شدند.
وزارت دفاع آمریکا بیان کرد، زخمی‌شدگان در بیمارستان فرودگاه درمان شدند و حالشان مستقر است.
جان کربی، سخنگوی پنتاگون تاکید کرد: وزارت دفاع دقیقا طرف تیراندازی در اطراف فرودگاه کابل را نمی‌شناسد و بعید نیست عنصری از طالبان بوده باشد.
ارتش آلمان اعلام کرد، یک نیروی امنیتی افغان در تبال آتش با مهاجمان ناشناس در فرودگاه کابل کشته شد و نظامیان آلمان و آمریکایی در این حادثه مشارکت داشتند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari