رئیس جمهور روسیه در یک همایش نظامی از بهره برداری زیردریایی های هسته‌ای با توانایی حمل موشک از سوی ارتش این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه در جریان گشایش همایش نظامی با عنوان ارتش ۲۰۲۱، تسلیحات نظامی روسیه را در جهان پرطرفدار و تأمین کننده امنیت بسیاری از کشورها عنوان کرد.
رئیس‌جمهوری روسیه در این همایش اظهار داشت: توسعه صنایع جنگی در روسیه براساس قاعده تکنولوژی جدید و مبتنی بر دستاوردها و برنامه‌های تحقیقات اساسی صورت می‌گیرد.
به گفته پوتین، روسیه قوی نیاز به ناوگان جنگی قوی و متوازن دارد و این ناوگان قدرتمند تا حد زیادی در تقویت شایستگی استراتژیک و ثبات بین‌المللی این کشور سهیم است.
رئیس جمهور روسیه در این همایش همچنین از بهره برداری دو کشتی جدید و چهار زیردریایی از جمله دو زیردریایی هسته‌ای حامل موشک در صنایع کشتی سازی این کشور خبر داد و طرح‌های ملی در زمینه طراحی و توسعه انواع سلاح‌ها از جمله سامانه موشکی مافوق صوت کینجال که قابل شلیک از هواپیما باشد را موفقیت آمیز عنوان کرد.
لازم به ذکر است که هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه ۲۰۲۱ با حضور ۴۳ کشور جهان از جمله ایران از امروز در پاتریوت پارک نظامی مسکو آغاز شده است.
این رقابت‌ها در ۳۴ رشته برگزار می‌شود و علاوه بر روسیه که میزبان اصلی مسابقات به شمار می‌رود، کشورهای ایران، چین، قزاقستان، قطر، صربستان، بلاروس، هند، الجزایر، ویتنام، ازبکستان و ارمنستان نیز میزبانی برخی رشته‌های مسابقات را بر عهده دارند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.