دبیرکل ائتلاف نظامی ناتو بر اهمیت «باز نگه داشتن فرودگاه کابل» جهت تکمیل فرآیند تخلیه و خروج کارکنان و نیروها تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز سه شنبه در سخنانی تأکید کرد که «باز نگه داشتن فرودگاه کابل» برای ادامه فرآیند تخلیه و خروج کارکنان اهمیت دارد.
وی که در نشست مجازی گروه هفت (متشکل از کشورهای ایالات متحده، انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کانادا و ژاپن) صحبت می‌کرد، گفت که «صدها تن از کارکنان و پیمانکاران ناتو شامل نیروهای بخش کنترل ترافیک هوایی، تأمین سوخت و ارتباطات در فرودگاه (کابل)، در حال ارائه خدمات مهم و حیاتی هستند».
دبیرکل این ائتلاف نظامی همچنین مدعی «نقش هماهنگ کننده» ناتو در تخلیه افراد به مؤثرترین روش ممکن شد و ادعا کرد: «مهم است که دستاوردهای مردم افغانستان ظرف بیست سال گذشته با حمایت چشمگیر جامعه بین‌المللی حفظ شوند».
استولتنبرگ با ادعای اینکه اولویت اصلی ناتو کسب اطمینان از عدم تبدیل شدن افغانستان به پایگاهی برای تروریست‌های بین‌المللی است، تأکید کرد که پس از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به خاک آمریکا، هیچ‌گونه حمله تروریستی از جانب افغانستان علیه متحدان ناتو سازماندهی نشده است.
به ادعای دبیرکل ناتو، اعضای این ائتلاف نظامی به نبرد خود علیه تروریسم بین‌المللی ادامه خواهند داد و تضمین می‌کنند که افغانستان بار دیگر به مأمنی برای گروههای تروریستی تبدیل نخواهد شد. با این حال، وی به این نکته نیز اشاره کرد که خطر تروریسم می‌تواند بار دیگر شکل بگیرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.