روسیه تصمیم گرفته است که با استفاده از هواپیماهای ترابری نظامی خود بیش از ۵۰۰ شهروند این کشور و کشورهای اعضای پیمان امنیت جمعی را از افغانستان خارج کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اینترفکس، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور قرار است با استفاده از چهار فروند هواپیمای ترابری نظامی، بیش از ۵۰۰ نفر را از افغانستان تخلیه کند.
وزارت دفاع روسیه در همین زمینه در بیانیه ای گفت: در ۲۵ آگوست (امروز) با دستور «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، ژنرال «سرگئی شویگو» وزیر دفاع، عملیات تخلیه بیش از ۵۰۰ تبعه روسیه، اتباع کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) (بلاروس، قرقیزستان، تاجیکستان و ازبکستان) و همچنین اتباع اوکراین را از خاک افغانستان با هواپیمای ترابری نظامی، سازماندهی کرد.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دیروز سه شنبه نیز در سخنانی اعلام کرده بود که کشورش در امور داخلی افغانستان دخالت نخواهد کرد و نیروهای مسلح خود را در درگیری این کشور دخالت نخواهد داد.
رئیس جمهور روسیه در این باره گفت: روسیه قصد دخالت در امور داخلی افغانستان را ندارد و نیروهای مسلح خود را در درگیری همه علیه همه مشارکت نخواهد داد.
پوتین در ادامه اضافه کرد: شما می‌دانید که امروز چه وضعیت دشوار و هشدار دهنده‌ای در افغانستان ایجاد شده است. ما از نزدیک آن را دنبال می‌کنیم و فعالانه با متحدان خود در سازمان پیمان امنیت جمعی همکاری می‌کنیم. البته ما قصد دخالت در امور داخلی افغانستان را نداریم، چه برسد به اینکه نیروهای مسلح خود را درگیر نبرد همه علیه همه کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari