ذبیح الله مجاهد، سخنگوی جنبش طالبان امروز چهارشنبه اظهار کرد، این جنبش در آینده نزدیک با نیروهای مقاومت در استان پنجشیر به توافق صلح خواهد رسید.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان به پایگاه خبری شمشاد نیوز گفت: ما با مردم پنجشیر در تماس هستیم. ما با ریش سفیدان، متنفذان و فرماندهان جهادی در حال مذاکره هستیم. مذاکرات به زودی مشکل را بدون جنگ حل خواهد کرد. من 80 درصد اطمینان دارد که لزومی برای ورود به جنگ وجود نخواهد داشت. طبق اطلاعات ما، به زودی یک توافق صلح حاصل خواهد شد.
این سخنگو تاکید کرد: طالبان مایل به شروع درگیری‌ها در پنجشیر نیست مگر آنکه مجبور شود و نیروهایمان هم اکنون از طریق استانهای همسایه شامل بدخشان، تخار، بغلان، نورستان و لغمان وارد این استان شده‌اند.
مجاهد اضافه کرد: من به مردم پنجشیر و مردم دیگر و مردمی که برای حکومت سابق کار کردند اطمینان می‌دهم که امنیت آنها تضمین می‌شود و آنها با مشکلی مواجه نخواهند شد. آنها در اینجا حق زندگی راحت و خوب و با مزلت را دارند و زمینه برای آنها آماده خواهد بود. اگر ما مشکل آنها را احساس کنیم آن را حل خواهیم کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.