سفیر کوبا در کانادا گفت: ایالات متحده باید در مقابل هرگونه وسوسه برای استفاده از آمریکای لاتین به عنوان محلی برای کارزاری احمقانه در پی خروج مشکل ساز از افغانستان مقاومت کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، “جوزفینا ویدال” سفیر کوبا در کانادا گفت:‌ ایالات متحده از این درس‌ها عبرت نمی‌گیرد و پس از شکست در ویتنام حالا در افغانستان شکست خورده است. درباره کوبا نیز آنها همیشه شکست خورده اند. اما متاسفانه مداخله‌های زیادی در آمریکای لاتین صورت گرفته و همیشه هم شکست خورده است. آنها در آمریکای مرکزی شکست خوردند. امیدوارم که یک روز آنها از این شکست‌ها درس عبرت بگیرند.
وی همچنین ماموریت آمریکا در افغانستان را یک شکست کامل توصیف کرد و پیش‌بینی‌های فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا را درباره اینکه مداخله آمریکا به موفقیت نمی‌رسد، ستود.
سفیر کوبا در کانادا همچنین به این نکته اشاره کرد که نمی‌تواند پیش‌بینی کند گام‌های بعدی واشنگتن چیست اما تاکید کرد که کوبا همیشه آماده دفاع از خودش است.
آمریکا کارزارهای نظامی کوتاه مدتی را برای احیای وجهه‌اش در پی ناکارآمدی‌هایش در عرصه بین‌الملل انجام داده است.
اواسط اوت سال جاری میلادی طالبان، کابل را تصرف کرد. واشنگتن بابت خروج عجولانه از افغانستان به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.