منابع امنیتی عراق از وقوع انفجارهایی خبر دادند که سه مورد آنها نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش را در جنوب عراق هدف قرار داد.
به گزارش ایسنا، سایت خبری شفق نیوز گزارش داد، منابع امنیتی اعلام کردند، دو انفجار جدید رخ داد که یکی از آنها نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش و دیگری تجهیزات ویژه نیروهای امنیتی را در جنوب عراق هدف قرار داد.
تیم رسانه‌ای امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، این تیم تصاویری را منتشر کرده که آثار و تلفات این انفجار که تجهیزات نظامی عراق بین دو استان السماوه و الدیوانیه را هدف قرار داد، نشان می‌دهد.
یک کاروان که تجهیزات نیروهای امنیتی عراق از طریق شرکت‌های حمل و نقل عراقی و رانندگان خودروها حمل می‌کرد در منطقه «مسیعیده» از توابع شهرستان «النجمی» بین «السماوه» و «الدیوانیه» توسط یک بمب کنار جاده‌ای در معرض انفجار قرار گرفت و آسیب‌هایی به یکی از چرخ‌ها وارد شد و این کاروان به مسیر خود به سمت «المقصوده» ادامه داد.
یک منبع امنیتی نیز از وقوع انفجار در مسیر کاروان حامل مواد لجستیک وابسته به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش هنگام عبورش از مرزهای استان بابل خبر داد که یکی از چرخ‌های این کاروان آسیب دید.
در عین حال رسانه‌های عراقی به نقل از یک منبع امنیتی گزارش دادند که صبح امروز (سه شنبه) یک بمب کنار جاده‌ای هنگام عبور کاروان حامل مواد لجستیک متعلق به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن از مرزهای استان ذی‌قار منفجر شد.
این انفجار ساعاتی پس از زخمی شدن یک مسؤول برجسته نظامی به ضرب گلوله یک تک تیرانداز داعشی در جریان عملیات امنیتی علیه این گروه تروریستی در شمال عراق به وقوع پیوست.
یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد، نیروهای فرماندهی پلیس استان صلاح الدین عملیات امنیتی‌ای را با هدف پاکسازی مناطق «جلام الدور» و «العیث» در شرق این استان آغاز کردند و با نیروهای گروه تروریستی داعش وارد درگیری شدند.
این منبع که خواست هویتش فاش نشود، اعلام کرد، محمد حامد، معاون رئیس سازمان اطلاعات استان صلاح الدین به ضرب گلوله یک تک تیرانداز داعشی در جریان درگیری‌ها بین دو طرف زخمی شد.
در ماه‌های اخیر، روند حملات و هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی و نیروها و منافع سایر کشورهای عضو این ائتلاف تقریباً به صورت روزانه افزایش یافته است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari