سخنگوی کرملین گفت که روسیه همچنان تحولات افغانستان را زیر نظر دارد و نگران است زیرا اوضاع در آنجا بسیار پرتنش است.
به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف ،سخنگوی کرملین گفت: ما از نزدیک تحولات را زیر نظر داریم.  گفته می‌شود طالبان  ۳۱ اوت را به عنوان آخرین مهلت خروج تعیین کرده است. می دانیم که این موضوع در اجلاس اضطراری جی ۷ مورد بحث قرار گرفت. زمان می گذرد. اوضاع به شدت متشنج است ، ما آن را از نزدیک زیر نظر داریم و نگران هستیم.
سخنگوی کرملین همچنین نگرانی مسکو را درباره تهدید تروریستی که افغانستان به دلیل حضور اعضای داعش در آنجا با آن مواجه است ، ابراز کرد و گفت: علاوه بر طالبان ، داعش در افغانستان حضور دارد که ساکنان بومی این کشور نیستند ، ما در مورد تروریست های واقعی صحبت می کنیم. بنابراین مطمئناً ، تهدید تروریستی در افغانستان بسیار بالا است.
وی تاکید کرد: امنیت روس‌ ها در افغانستان همچنان در اولویت مسکو قرار دارد و مقامات تمام تلاش خود را برای تامین امنیت شهروندان انجام می دهند.
سخنگوی کرملین اطمینان داد که کرملین در حال تجزیه و تحلیل همه درخواست های شهروندان افغان برای کمک به آنها در تخلیه ، از جمله درخواست فارغ التحصیلان دانشگاه‌های نظامی است. پسکوف به خبرنگاران گفت: “ما همه درخواست ها را می بینیم. ما این اطلاعات را تجزیه و تحلیل می کنیم ، من نمی توانم در این مرحله چیزی اضافه کنم.
وی همچنین روابط روسیه و ترکیه را “مشارکت” نامید، اما گفت که اختلافات در موضوع کریمه همچنان وجود دارد.
مولود چاووش اوغلو ، وزیر امور خارجه ترکیه روز دوشنبه در  کنفرانس «پلتفرم کریمه» در کی‌یف شرکت کرد.
پسکوف گفت: روابط روسیه و ترکیه ، به طور کلی ، ماهیت مشارکتی دارد و بر پایه همکاری تجاری ، اقتصادی و سرمایه گذاری استوار است. اما این بدان معنا نیست که این رابطه اختلافات قابل توجهی ندارد. ما این موضع همکاران ترکیه‌ای خود را نمی پذیریم ، ما آن را کاملاً اشتباه می دانیم.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari