ناتو از اعزام یک تیم ویژه به لیتوانی در راستای کمک به نیروهای مرزی این کشور در جلوگیری از ورود سیل مهاجرین راهی شده از بلاروس به خاک لیتوانی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، ناتو از اعزام یک تیم ویژه به لیتوانی در راستای کمک به نیروهای مرزی این کشور در جلوگیری از ورود سیل مهاجرین راهی شده از بلاروس به خاک لیتوانی خبر داد.
بر اساس این گزارش، تیم پشتیبانی ضد (جنگ) ترکیبی ناتو که ماه سپتامبر وارد لیتوانی خواهد شد، قرار است در جریان این مأموریت، به آنالیز، ارزیابی خطر و تدوین استراتژی‌های ارتباطی بپردازد.
دولت لیتوانی مدعی شده که بیش از ۴ هزار پناهجو که ملیت عمده آنها نیز عراقی عنوان شده، طی سه ماه گذشته به صورت غیر قانونی از بلاروس وارد خاک این کشور شده‌اند؛ رقمی بیش از ۴ برابر آمار اعلام شده در سال ۲۰۲۰.
لازم به ذکر است در پی افزایش اختلافات میان لیتوانی و بلاروس بر سر تنش‌های مرزی و مطرح شدن اتهاماتی علیه مینسک برای روانه ساختن عمدی پناهجویان حاضر در بلاروس به سمت مرزهای لیتوانی و اتحادیه اروپا از سوی دولت‌های غربی، روز گذشته دولت لیتوانی خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر بروکسل علیه بلاروس شد.
«گابریل لندزبرگیس» وزیر خارجه لیتوانی با متهم کردن بلاروس به کمک برای روانه کردن سیل پناهجویان به سمت مرزهای لیتوانی در راستای مقابله علیه تحریم‌های وضع شده علیه مینسک، گفت که اتحادیه اروپا باید تحریم‌های بیشتری علیه دولت «الکساندر لوکاشنکو» در مینسک وضع کند.
وزیر خارجه لیتوانی گفت: ما باید پیامی شفاف و روشن نه تنها به بلاروس، بلکه به هر (رژیم) دیکتاتور دیگری که به دنبال استفاده از ابزارهای مختلف علیه هر یک از اعضای اتحادیه اروپا است ارسال نموده و ثابت کنیم که نه تنها (اتحادیه اروپا) شکست نخواهد خورد، بلکه (آنها) ضربه محکمی دریافت خواهند کرد.
وی تاکید کرد: (وضع) تحریم‌ها به مثابه چنین پاسخی (علیه بلاروس) خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.