سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکا در مصاحبه ای تلویزیونی اعلام کرد: «بایدن» حکم مرگ هزاران افغان را امضاء کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، «لیندسی گراهام» سناتور ارشد جمهوریخواه آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «فاکس نیوز» گفت: رئیس‌جمهور بایدن حکم مرگ هزاران افغان که به ما کمک کردند را امضاء کرده است. او از مسئولیت در قبال افغانستان به قیمت به خطر انداختن آمریکا شانه خالی می کند.
این سناتور ارشد آمریکا بی اشاره به تبعات ۲ دهه اشغالگری نیروهای متجاوز خارجی به افغانستان به سرکردگی نظامیان تروریست آمریکایی در این باره ادامه داد: آنچه او (بایدن) گفت این است که قصد دارد ۳۱ آگوست افغانستان را ترک کند؛ زیرا طالبان به او گفته اند که باید خارج شود. هیچ راهی وجود ندارد که همه شهروندان آمریکایی را بیرون بیاوریم. ما هزاران افغان را که در کنار ما جنگیدند پشت سر جا می گذاریم. ما میز را برای ظهور القاعده و داعش آماده می‌کنیم تا به ما در آینده حمله کنند.
وی در ادامه اضافه کرد: آن‌ها (تروریست‌ها) به دنبال ما می‌آیند و جو بایدن ما را برهنه و کور در افغانستان رها کرده است. این تخلف از وظیفه فرماندهی کل است. این امر مبارزه در جنگ های آینده را دشوارتر می کند.
لیندسی گراهام پیشتر نیز در مصاحبه ای تأکید کرده بود: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا باید استیضاح شود. وظیفه حکم می کند که همه شهروندان آمریکایی را از آنجا خارج کنیم حال آنکه شرافت حکم می کند افغان هایی هم که در کنار ما جنگیدند (مترجمان و پیمانکاران)؛ از آنجا خارج شوند. اگر چنین نشود؛ بایدن طبق قانون اساسی آمریکا، مرتکب جرمی بزرگ شده و باید استیضاح شود.
این در حالی است که بایدن در سخنرانی چند شب گذشته خود، مدعی شد که آمریکا تاکنون ۱۳ هزار نفر را از افغانستان خارج کرده است حال آنکه دولت او نمی‌داند چه تعداد آمریکایی هنوز در افغانستان حضور دارند.
او در بخش دیگری از اظهاراتش، عملیات تخلیه شهروندان آمریکایی و متحدان افغانستانی از افغانستان را عملیاتی خطرناک خواند و گفت نمی‌تواند درباره اینکه نتیجه نهایی آنچه خواهد بود، قولی بدهد!
طی روزهای گذشته، تصاویر ازدحام مردم در فرودگاه کابل و سقوط دو شهروند افغان از هواپیمای نظامی آمریکا، به نماد خروج غیر مسئولانه نظامیان آمریکایی از افغانستان تبدیل شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari