همزمان با اینکه کره شمالی با وخیم شدن بحران‌های اقتصادی مواجه است، خبرگزاری رسمی این کشور امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، مجمع عالی خلق کره شمالی که پارلمان این کشور محسوب می‌شود ۲۸ سپتامبر (ششم مهرماه) تشکیل جلسه خواهد داد تا درباره سیاست اقتصادی و دیگر مسائل رایزنی کند.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA گزارش داد: اصلاح و تکمیل برنامه اقتصادی ملی و همچنین قوانین مربوط به توسعه شهر و کشور، آموزش و بازیافت در دستور کار این جلسه قرار دارد.
پارلمان کره شمالی به ندرت تشکیل جلسه می‌دهد و معمولا تصمیمات اتخاذ شده درخصوص مسائلی چون ساختارهای حاکم و بودجه توسط حزب حاکم کارگران را که اعضایش اکثریت قاطع را در پارلمان دارند، تصویب می‌کند.
براساس گزارش خبرگزاری KCNA، تصمیم برای تشکیل جلسه پارلمان در یکی از جلسات عمومی کمیته دائمی مجمع عالی خلق کره شمالی اتخاذ شد.
بانک مرکزی کره جنوبی برآورد کرده است، اقتصاد کره شمالی در سال ۲۰۲۰ از بزرگ‌ترین رکود در ۲۳ سال گذشته رنج برد چرا که به شدت از ادامه تحریم‌های سازمان ملل، اقدامات مربوط به مهار کووید ۱۹ و بدی آب و هوا لطمه دید.
کره شمالی هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا را تایید نکرده اما مرزهایش را بسته و اقدامات احتیاطی سفت و سختی برای مهار پاندمی کرونا اتخاذ کره است.
انتهای پیام      

source

توسط jahankhabari