وزیر خارجه سوریه در دیدار با مدیر دفتر منطقه‌ای برنامه جهانی غذا بر جلوگیری از سیاسی کردن پرونده انسانی کشورش از سوی غرب تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فیصل مقداد، وزیر امور خارجه و مهاجران سوریه با کورین فلیشر، مدیر دفتر منطقه‌ای برنامه جهانی غذا و هیئت همراه وی دیدار و راه‌های توسعه روابط دولت سوریه و این سازمان را بررسی کرد.
مقداد از همکاری موجود میان دولت سوریه و برنامه جهانی غذا و نیز تلاش‌های این برنامه برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان سوری قدردانی و بر ضرورت تضمین رساندن این کمک‌ها به گروه‌های نیازمند و رعایت اصول کار بشردوستانه و همچنین جلوگیری از سیاسی کردن این پرونده از سوی برخی کشورهای غربی تاکید کرد.
وی در ادامه به تشریح شرایط حساس اقتصادی و معیشتی ملت سوریه پرداخت و آن را نتیجه مستقیم اقدامات اجباری و یکجانبه آمریکا و برخی کشورهای غربی دانست.
وزیر خارجه سوریه همچنین از برنامه جهانی غذا و دیگر سازمان‌های بشردوستانه فعال در سوریه خواست تا این اقدامات غیراخلاقی را که بر همه جنبه‌های زندگی روزمره شهروندان سوری، به ویژه غذا و خدمات اولیه تاثیر گذاشته، محکوم کنند.
در مقابل، فلیشر از ادامه همکاری دولت سوریه با این برنامه قدردانی و تاکید کرد که برنامه جهانی غذا تمام تلاش خود را برای تقویت این همکاری و ارائه کمک‌های بشردوستانه به گروه‌های نیازمند سیاسی انجام می‌دهد.
وی همچنین به شرایط دشوار سراسر منطقه اشاره کرد و به بررسی برنامه‌های کاری فعلی و امکان افزایش کار خود در سوریه در ماه‌های آینده پرداخت.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari