سخنگوی دولت عراق، تأکید کرد که عراق با برگزاری کنفرانس منطقه ای در بغداد بیش از هر چیز در پی تحقق ثبات امنیتی و اقتصادی است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الصباح، حسن ناظم وزیر فرهنگ و سخنگوی دولت عراق، تأکید کرد که عراق با برگزاری کنفرانس منطقه ای در بغداد بیش از هر چیز در پی تحقق ثبات امنیتی و اقتصادی است.
وی افزود: کنفرانس منطقه‌ای بغداد با عنوان «کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت» کنفرانسی در سطح سران است که کشورهای همسایه عراق و دیگر کشورهای منطقه و جهان در آن حضور می‌یابند.
ناظم اعلام کرد که عراق در یک سال گذشته در دولت «مصطفی الکاظمی» شاهد اقدامات چشمگیری برای بازیابی نقش منطقه‌ای اثرگذار عراق بوده است.
وی گفت که بازیابی نقش منطقه‌ای عراق به این معنا نیست که عراق در پی بر عهده گرفتن نقش واسطه در منطقه است بلکه معنایش آن است که عراق به ثبات امنیتی و اقتصادی خود می‌اندیشد و منافع خود را پیگیری می‌کند.
حسن ناظم سفرهای نخست‌وزیر عراق به کشورهای منطقه و جهان را در همین راستا دانست و تأکید کرد که عراق می‌کوشد که پل‌های ارتباطی میان کشورهای منطقه برقرار کند تا ثبات و شکوفایی اقتصادی خود را محقق سازد.
سخنگوی دولت عراق تأکید کرد که نشست بغداد نشستی سیاسی است که در آن تفاهم‌های اقتصادی پیشین پیگیری خواهد شد و مسائل امنیتی نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.
وی برخی تنش‌ها در منطقه را از دیگر موضوعات مورد بحث در این کنفرانس دانست.
ناظم افزود که حضور سران چند کشور بزرگ و مهم در بغداد خود به‌تنهایی معنای روشنی دارد.
سخنگوی دولت عراق گفت که عراق پس از چند سال انزوا در حال بازیافتن جایگاه خود در منطقه است و جامعه بین‌المللی هم از این موضوع استقبال می‌کند.
کنفرانس منطقه ای بغداد روز شنبه با حضور سران کشورهای منطقه برگزار می شود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.