وزارت خارجه انگلیس به اتباعش توصیه کرد به دلیل "خطر بزرگ حمله تروریستی" به فرودگاه کابل نروند.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، توصیه می‌کند به هیچ دلیلی به فرودگاه کابل سفر نکنند وضعیت امنیتی افغانستان نامناسب است و خطر بزرگ وقوع حمله تروریستی وجود دارد.
گفته می شود فرماندهان نظامی در فرودگاه بیش از پیش نگران بمبگذاری‌های انتحاری یا شلیک خمپاره به سوی جمعیتی هستند که سعی دارند به امید خروج از کشور وارد فرودگاه شوند.
جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا یک روز پیشتر نسبت به خطری که یک گروه وابسته به داعش متوجه فرودگاه کابل می‌کند هشدار داده بود.
دامنیک راب وزیر خارجه انگلیس هم گفت که دولت این کشور از “تک تک ساعات و روزهای باقی مانده” برای خروج بریتانیایی‌ها و افغان‌های واجد شرایط استفاده خواهد کرد.
پیشتر آمریکا و استرالیا نیز توصیه کرده‌ بودند به دلیل احتمال وقوع حمله تروریستی شهروندانشان فرودگاه کابل را ترک کنند.
همین حال وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، تاکنون بیش از 11 هزار تن را از افغانستان خارج کرده و این روند تخلیه مادامی که شرایط امنیت اجازه دهندادامه خواهد داد و هیچ تاریخ دقیقی برای پایان پروازهای تخلیه تعیین نشده است.
در این بیانیه آمده است: 11 هزار و 474 فرد تحت عملیات تخلیه که از جمعه 13 اوت آغاز شد، از افغانستان خارج شده‌اند. بیش از یک هزار پرسنل نیروهای مسلح انگلیس در کابل مستقر شده‌اند. این تعداد شامل کارمندان سفارت، اتباع انگلیسی، افراد واجد شرایط تحت برنامه سیاست کمک و اسکان مجدد افغانستان و تعداد از اتباع کشورکای ائتلافی هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.