خبرگزاری رسمی امارات امروز، پنج‌شنبه گزارش داد، امیر قطر امروز میزبان هیئت اماراتی به ریاست مشاور امنیت ملی این کشور بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از این خبرگزاری، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر میزبان هیئت اماراتی به ریاست طحنون بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات بود.
دو طرف در این دیدار به بررسی روابط دوجانبه، تقویت همکاری دو کشور به خصوص در زمینه اقتصاد و تجارت و طرح‌های سرمایه‌گذاری حیاتی پرداختند که در جهت خدمت به روند سازش، توسعه، پیشرفت و منافع مشترک دو کشور باشد.
این خبرگزاری افزود، طحنون بن زاید آل نهیان در این دیدار به امیر قطر سلام خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات، محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی و نخست‌وزیر و محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح را رساند و گفت آنها آرزوی شکوفایی و پیشرفت مستمر برای قطر را دارند. 
این خبرگزاری افزود: امیر قطر نیز به رئیس امارات، نخست‌وزیر و ولیعهد ابوظبی سلام رساند و برای ملت و رهبری این کشور آرزوی توفیق و شکوفایی کرد.
در این دیدار همچنین درباره مسائل مهم مشترک تبادل نظر شد.
این دیدار یک روز پس از سفر وزیر خارجه قطر به عربستان و رساندن پیام امیر قطر به محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان انجام می‌گیرد.
پنج ژوئن ۲۰۱۷ عربستان، امارات، بحرین و مصر تمام روابط خود را با قطر به اتهام “حمایت از تروریسم” قطع کردند و این کشور را در محاصره قرار دادند. اما بعد از نشست العلا در ژانویه ۲۰۲۱ حالا این کشورها با قطر اختلافات را کنار گذاشته و در تلاش برای همکاری هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari