وزیر خارجه عراق در مسکو با رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس روسیه، دیدار و روابط دوجانبه و تحولات سیاسی و امنیتی و تلاش‌های دولت عراق برای تحقق ثبات و امنیت را بررسی کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، فؤاد حسین وزیر خارجه عراق در مسکو با لئونید سلوتسکی رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس روسیه، دیدار و روابط دوجانبه و تحولات سیاسی و امنیتی و تلاش‌های دولت عراق برای تحقق ثبات و امنیت را بررسی کرد.
وی گفت که عراق کشوری با ثروت‌های بسیار است که در شرایط سختی به سر می‌برد و نیاز به کمک‌های دوستان خود از راه سرمایه‌گذاری و تبادل تجارب دارد.
فؤاد حسین تأکید کرد که عراق خواستار برقراری روابط با کشورهای مختلف بر پایه منافع و خطرات مشترک است.
وی همچنین با اشاره به کنفرانس منطقه‌ای بغداد تأکید کرد که این کنفرانس برای تقویت نقش عراق و حمایت از آن و ایجاد شراکت‌های اقتصادی با کشورهای منطقه و تبدیل فضاهای نزاع و تنش به فضای گفت‌وگو و همکاری اهمیت بسیاری دارد.
وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه سیاست خارجی عراق مبتنی بر سیاست متوازن منطقه‌ای است، تأکید کرد که عراق با تأمین زمینه و ابزارهای گفت‌وگو به کانون تماس ها و همکاری‌های سازنده تبدیل خواهد شد.
سفر مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق، به مسکو از دیگر مسائل مورد بحث در این دیدار بود.
سلوتسکی نیز در این دیدار تأکید کرد که ایده برگزاری کنفرانس بغداد و کنار هم نشاندن کشورهای همسایه از موفقیت‌های چشمگیر دیپلماسی عراق است و نتایج سازنده آن را بر اوضاع عراق و کل منطقه خواهیم دید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari