«آندره کلین» سفیر مسکو در لندن امروز به دلیل ورود غیرمجاز ناوهای انگلیس به قلمرو دریایی کشورش در خصوص تکرار حادثه دریای سیاه به لندن هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، «آندره کلین» (Andrei Kelin) سفیر مسکو در لندن امروز پنجشنبه درباره ورود غیرمجاز ناوهای انگلیس به قلمرو دریایی روسیه به این کشور هشدار داد.
سفیر مسکو در لندن در این خصوص گفت: ما همانند برخی از نمایندگان پارلمان (انگلیس) نگفتیم که به سوی ناو انگلیسی تیراندازی خواهیم کرد؛ اما دفعه دیگر ورود ناو انگلیسی به مراتب دشوارتر از دفعه نخست خواهد بود که کِشتی جنگی انگلیس وارد آب‌های روسیه شد.
وی در این خصوص تصریح کرد: ورود مجدد و بدون اطلاع قبلی ناو انگلیسی به آب های روسیه؛، لندن را دچار دشواری خواهد کرد؛ چرا که ناو انگلیسی بدون اطلاع دادن وارد آب‌ های روسیه شده و قوانین این کشور را نقض کردهاست.
به گزارش خبرگزاری مهر، پیش از ظهر دوم تیر ماه یک فروند رزمناو روسی به سوی ناو انگلیسی «دیفندر» در دریای سیاه تیراندازی کرد. مسکو تأکید کرد که این ناو وارد آب های سرزمینی روسیه شده بود.
شبکه اول تلویزیون روسیه نیز اعلام کرد که یک فروند شکاری سوخو ۲۴ ام روسیه به ناو انگلیسی به صورت هشدار آمیز تیراندازی کرده است.
بر اساس گزارش رسانه ها، حادثه در نزدیکی دماغه فیولنت در دریای سیاه رخ داد و رزمناو ناوگان روسیه در دریای سیاه با همکاری جنگنده سوخ و-۲۴ ام مانع از نقض حریم دریایی روسیه شدند.
در واکنش به این اقدام، وزارت خارجه روسیه از احضار وابسته نظامی انگلیس در مسکو به دلیل حادثه مذکور در دریای سیاه خبر داد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari