یک سخنگوی سازمان یونیسف ضمن هشدار نسبت به کاهش سرعت واکسیناسیون کرونا در افغانستان، نسبت به نزدیک شدن تاریخ ساخت واکسن های صادر شده به این کشور به زمان انقضای خود هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در نخستین هفته از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، یک سخنگوی «یونیسف» از سازمان‌های زیر مجموعه سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای از کاهش ۸۰ درصدی سرعت واکسیناسیون در این کشور خبر داده است.
بر اساس این گزارش، یونیسف همچنین هشدار داده که بیش از ۵۰ درصد واکسن‌های وارد شده به افغانستان در حال نزدیک شدن به تاریخ انقضای خود بوده و این در حالی است که روند واکسیناسیون در افغانستان به کندی صورت می‌گیرد.
گفته می‌شود تا هفته نخست آگوست، در مجموع، حدود یک میلیون و پانصد و سی هزار نفر از مردم افغانستان تحت واکسیناسیون کرونا قرار گرفته‌اند و این در حالیست که هفته گذشته تنها ۱۳۴ هزار و ۶۰۰ نفر واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.
این سخنگوی یونیسف که نخواست نامش فاش شود، همچنین تاکید کرد که میزان افت تزریق واکسن کرونا به دلیل شرایط فعلی به وجود آمده در افغانستان، قابل درک است. اما وی در عین حال از دولت جدید افغانستان درخواست کرد تا دستکم زنان شاغل در بخش بهداشت و درمان را جهت تسریع در روند واکسیناسیون مجدداً روانه محل کار خود کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari