رئیس جمهور ایالات متحده در یک کنفرانس مطبوعاتی در واکنش به انفجارهای اخیر در اطراف فرودگاه کابل گفت که «ما نخواهیم بخشید، فراموش نخواهیم کرد. ما مجبورتان می‌کنیم بهایش را بپردازید».
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «جو بایدن» رئیس جمهوری ایالات متحده در نخستین واکنش خود به حملات تروریستی روز پنجشنبه ۴ شهریور کابل گفت که «ارزیابی‌های اطلاعاتی نشان می‌دهد که این حمله توسط گروه داعش خراسان انجام شده است» و وعده داد این گروه تروریستی را وادار خواهد کرد تاوان این کار را بپردازند.
جو بایدن در یک نطق تلویزیونی از کاخ سفید، که به‌طور مستقیم از رسانه‌ها پخش می‌شد، خطاب به تروریست‌هایی که حملات روز پنج شنبه در کابل را انجام دادند، گفت: «ما نخواهیم بخشید، ما فراموش نخواهیم کرد، دنبال شما خواهیم آمد و وادارتان می‌کنیم که هزینه آن را بپردازید».
رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: «ما در زمان و مکانی که خودمان انتخاب می‌کنیم، با قدرت پاسخ خواهیم داد».
بایدن با اعلام اینکه از ارتش آمریکا خواسته است تا هر آنچه در توان دارند، برای گرفتن انتقام از مهاجمان داعش به کار گیرند، گفت: «من از فرماندهان ارتش خواسته‌ام طرح‌های عملیاتی برای حمله به مراکز و تأسیسات و رهبری داعش خراسان را تهیه کنند. چیزی که باید بدانید این است که داعشی ها پیروز نخواهند شد».
رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه پیش‌تر دستگاه‌های مختلف اطلاعاتی نسبت به انجام چنین حمله‌ای از سوی تروریست‌ها هشدار داده بودند، گفت: «بیش از ۱۰۰ هزار شهروند آمریکایی و افغان توسط ارتش به مکان‌های امن برده شده‌اند. به فرماندهان ارتش گفته‌ام که ما آماده‌ایم نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام کنیم».
بایدن با بیان اینکه وضعیت میدانی در افغانستان همچنان دستخوش تحول است و آمریکا به‌طور پیوسته آن را زیر نظر دارد، گفت که گروه داعش خراسان در حال برنامه‌ریزی برای انجام مجموعه‌ای از حملات علیه آمریکایی‌ها در افغانستان بوده است.
وی همچنین گفت، تاکنون هیچ‌گونه شواهد و مدارکی دال بر همدستی طالبان و داعش یافت نشده است.
رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری که پرسید آیا ایالات متحده نیروهای نظامی بیشتری را به افغانستان اعزام خواهد کرد گفت، اگر لازم باشد اجازه آن را صادر می‌کند. وی همچنین تأکید کرد که آمریکا مرعوب نخواهد شد، و عملیات خروج را ادامه خواهد داد و وعده داد که تلاش می‌کند افغان‌هایی را که به ایالات متحده کمک کرده‌اند، پس از ۳۱ آگوست از این کشور خارج کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.