رئیس جمهور عراق می گوید که «ادامه بحران سوریه به نفع هیچکس نیست. امنیت و استقرار در منطقه بدون حل بحران سوریه و مقابله با ادامه حضور گروه‌های تروریستی در این کشور امکان پذیر نیست».
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه‌های عراقی، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق در اظهار نظری خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد.
وی افزود: «سوریه در نشستی که قرار است روز شنبه تحت عنوان همکاری و مشارکت با حضور نمایندگان رسانه‌ای عربی و غربی در بغداد برگزار شود، غایب خواهد بود».
او تأکید کرد: «ادامه بحران سوریه به نفع هیچکس نیست. امنیت و استقرار در منطقه بدون حل بحران سوریه و مقابله با ادامه حضور گروه‌های تروریستی و حل بحران آوارگان اردوگاه الهول که به مثابه یک خطر جدی برای تمام جهان است، امکان پذیر نخواهد بود».
برهم صالح در ادامه توضیح داد: «نشست بغداد به منظور کاستن از شدت بحران‌ها در منطقه برگزار می‌شود. منطقه خاورمیانه به سازوکار جدیدی برای مدیریت نیاز دارد؛ سازوکاری که باید بر امنیت و همکاری‌های اقتصادی مشترک استوار باشد».
رئیس جمهور عراق در پایان یادآور شد: «عراق سال‌های طولانی از وجود بحران و تروریسم و جنگ و دیکتاتوری که در نهایت دودش به چشم تمام کشورهای منطقه رفته رنج کشیده است؛ الان وقت عبور از این مرحله و تلاش برای تثبیت امنیت منطقه است».
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari