رسانه ها خبری از مرگ دستکم ۶۰ نفر و زخمی شدن ۱۵۰ تن دیگر در اثر انفجارهای تروریستی در نزدیکی فرودگاه بین المللی کابل خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، یک مقام بلندپایه بهداشت و درمان افغانستان در گفتگو با شبکه خبری بی بی سی گفت: «در دو انفجاری که در نزدیکی فرودگاه بین المللی حامد کرزای در پایتخت افغانستان اتفاق افتاد، دستکم ۶۰ تن کشته و ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند».
وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) نیز با تأیید وقوع این دو انفجار جداگانه در نزدیکی فرودگاه کابل، از کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان آمریکایی در این حملات خبر داد. از سوی دیگر، «کنث مک کنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده (سنتکام) اعلام کرد که در این دو انفجار، ۱۳ نظامی آمریکا- از جمله ۱۲ تفنگدار دریایی و یک پزشک نیروی دریایی- کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.
گفتنی است، عصر روز پنجشنبه (۲۶ آگوست / ‏‬ چهارم شهریورماه) دو انفجار مهیب در نزدیکی فرودگاه کابل رخ داد، یکی از آنها – در نزدیکی هتل بارون، که طبق گزارش رسانه‌ها، خارجیان، از جمله شهروندان انگلیسی و آمریکایی در آنجا حضور داشتند. گزارش شده است که اولین انفجار توسط یک عامل انتحاری انجام شد، سپس یک خودروی بمب گذاری شده منفجر شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari