بلندپایه ترین مقام اجرایی در دولت آلمان حمله های ترویستی مرگبار روز پنج شنبه به نزدیکی فرودگاه کابل را به شدت محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، «آنجلا مرکل» صدراعظم آلمان در یک کنفرانس خبری در شهر برلین حمله‌های تروریستی به غیرنظامیان افغانستان را که در محوطه بیرونی فرودگاه بین‌المللی کابل گردهم آمده بودند، به شدت محکوم کرد و گفت که مقامات آلمان بر این باورند که این حمله‌ها توسط بمب گذاران انتحاری انجام شده است.
به گفته این مقام بلندپایه آلمان، «تروریستها مردمی را هدف قرار دادند که در دروازه (شرقی فرودگاه) منتظر بوده و امیدوار بودند که برای آزادی و امنیت خود (به خارج از افغانستان) سفر کنند».
مرکل در ادامه به مردم آلمان قول داد که به ارائه کمک به کارکنان محلی افغانستان، و اعضای خانواده آنان که قادر به ترک این کشور نبوده‌اند، ادامه خواهد داد.
صدراعظم آلمان در ادامه خاطرنشان کرد که «مارکوس پوتزل» وزیر خارجه آلمان در حال گفتگو با طالبان است و برلین گام‌های بعدی را با شرکای بین‌المللی خود هماهنگ خواهد کرد.
گفتنی است، در پی وخیم شدن وضعیت امنیتی در کابل به ویژه فرودگاه بین المللی «حامد کرزای» و همچنین نزدیک شدن به ضرب الاجل تحمیلی آمریکا (۳۱ آگوست) برای خروج تمام نیروهای نظامی خارجی، ارتش آلمان پروازهای تخلیه و انتقال اتباع و نظامیان خود از فرودگاه را در روز پنج شنبه به پایان رساند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari