وزیر خارجه ایالات متحده و انگلیس در گفتگویی تلفنی که پس از حمله های مرگبار کابل صورت گرفت، پیرامون اقدامات مشترک در حوزه مبارزه با تروریسم بحث و رایزنی کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد که در پی وقوع یک سری حمله های مرگبار عصر پنج شنبه در نزدیکی فرودگاه کابل، «آنتونی بلینکن» با «دومینیک راب» همتای انگلیسی خود بطور تلفنی گفتگو و با وی پیرامون اقدامهایی مشترک برای مبارزه با تروریسم بحث و گفتگو کرد.
پرایس در بیانیه ای که شامگاه پنج شنبه به وقت محلی منتشر شد، اعلام کرد: «در پی حمله تروریستی وحشتناک در شهر کابل، وزیر خارجه آنتونی بلینکن با وزیر خارجه انگلیس، دومینیک راب تلفنی صحبت کردند. دو طرف بر سر اهمیت تداوم همکاری نزدیک در حوزه مبارزه با تروریسم توافق و همچنین در مورد مشارکت بین المللی برای آینده افغانستان بحث و رایزنی کردند».
گفتنی است که عصر روز پنج شنبه دو انفجار مهیب در نزدیکی فرودگاه کابل و حومه پایتخت افغانستان به وقوع پیوست. گروه تروریستی داعش خراسان مسئولیت این حمله مرگبار را برعهده گرفت.
بنا به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال، این انفجارهای تروریستی دستکم ۱۰۳ کشته- ۹۰ تبعه افغان و ۱۳ غیرنظامی آمریکایی- برجای گذاشته است، در حالیکه سایر رسانه ها از زخمی شدن بیش از ۱۵۰ تن خبر دادند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari