فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده از مرگ ۱۲ نظامی و زخمی شدن ۱۵ نظامی دیگر آمریکایی در اثر انفجارهای کابل خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این وزارتخانه مرگ شماری از نیروهای نظامی این کشور در اثر انفجار در اطراف فرودگاه کابل را تأیید می‌کند.
البته این وزارتخانه به تعداد دقیق کشته شدگان اشاره‌ای نکرد و افزود که شمار دیگری از اتباع آمریکایی نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.
در مقابل، «کنث مک کنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) تأیید کرده است که در انفجارهای انتحاری در فرودگاه کابل در روز پنج شنبه ۱۲ نظامی آمریکایی کشته و ۱۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.
به گفته ژنرال مک کنزی، پس از این انفجارها صدای تیراندازی شنیده شد اما وی تأکید کرد که این حوادث ایالات متحده را از ادامه دادن به عملیات تخلیه اتباع و نظامیان خود منصرف نخواهد کرد.
این در حالی است که روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام آمریکایی آگاه گزارش داد که سفیر ایالات متحده در کابل نزد یک مقام محلی مرگ چهار تفنگدار دریایی آمریکا و زخمی شدن سه تن دیگر را در انفجارهای فرودگاه کابل تأیید کرده است.
طبق بیانیه پنتاگون، این تلفات نتیجه اجرای یک «حمله پیچیده» است که باعث مرگ شماری از شهروندان افغانستان نیز شده است.
سخنگوی گروه طالبان نیز تأیید کرد این انفجار- که تصور می‌شود در پی منفجر شدن یک بمب انتحاری در دروازه شرقی فرودگاه و یک خودروی بمب گذاری شده در مجاورت هتل بارون صورت گرفته است-در مجموع ۱۳ تبعه افغانستان را به کام مرگ فرستاد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.