رسانه خبری وابسته به داعش اعلام کرد که این گروهک مسئولیت انفجارهای تروریستی عصر پنج شنبه در نزدیکی فرودگاه بین المللی کابل را برعهده گرفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، گروهک تروریستی داعش در بیانیه‌ای که از طریق رسانه خبری وابسته به این گروهک منتشر شد، مسئولیت انفجارهای تروریستی روز پنج شنبه به نزدیکی فرودگاه کابل را برعهده گرفت.
در این بیانیه، داعش گروه طالبان را متهم کرد که با ارتش ایالات متحده برای حراست و تخلیه افرادی به زعم آنان «جاسوس» از خاک افغانستان مشارکت و همکاری می‌کند.
این گروهک تروریستی بمب گذار انتحاری که به دروازه شرقی فرودگاه کابل موسوم به «ابی گیت» حمله کرد، شناسایی کرد و در مورد «نفوذ» به تدابیر امنیتی برقرار شده در خارج از این فرودگاه توسط «ارتش آمریکا و شبه نظامیان طالبان» به لاف زنی پرداخت.
گفتنی است، عصر روز پنج شنبه ۲۶ آگوست (چهارم شهریورماه) دو انفجار مهیب در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای در شهر کابل، پایتخت افغانستان به وقوع پیوست که در پی آن دستکم ۱۰۳ تن کشته (۹۰ تبعه افغان و ۱۳ نظامی آمریکایی) و ۱۵۰ تن دیگر زخمی شدند.
رسانه‌های خبری ایالات متحده نیز از کشته شدن دستکم ۱۳ نیروی نظامی آمریکا و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر در اثر این انفجارهای تروریستی خبر دادند.
گزارشهای تأیید نشده نیز مدعی هستند که علت اصلی این دو انفجار، حمله‌های انتحاری بوده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari