دبیرکل اتحادیه عرب با بیان اینکه این اتحادیه به حمایت های خود از لبنان ادامه می دهد، بر لزوم تشکیل هرچه سریعتر کابینه جدید این کشور تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب در سخنانی تأکید کرد: من شنیدم که «نجیب میقاتی» نخست وزیر مکلف لبنان از اتحادیه عرب برای حمایت از کشورش درخواست‌هایی داشته است.
بر اساس این گزارش، وی گفت: من درخواست میقاتی از اتحادیه عرب را ارج می نهم و اعلام می‌کنم که اتحادیه عرب به کمک‌های خود به لبنان ادامه می‌دهد. پیشتر نیز در تماس تلفنی با میقاتی ابراز امیدواری کردم که دولت جدید لبنان هرچه زودتر تشکیل شود.
دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تشکیل هرچه سریع‌تر دولت لبنان برای انجام اصلاحات لازم، این امکان را به اتحادیه عرب و جامعه جهانی می‌دهد تا نقش فعالانه تری را در حمایت از لبنانی‌ها ایفا کنند؛ به گونه‌ای که آنها بتوانند از تونل تاریکی که در آن قرار گرفته‌اند، خارج شوند.
احمد ابوالغیط در پایان سخنانش نیز ابراز امیدواری کرد که نجیب میقاتی بتواند از موانعی که در عرصه تشکیل دولت جدید لبنان در پیش رویش قرار دارد به سلامت عبور کند. گفتنی است، پیشتر «میشل عون» رئیس جمهور لبنان از قریب الوقوع بودن تشکیل دولت جدید این کشور خبر داده بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari