سخنگوی وزارت خارجه عراق ضمن محکومیت شدید انفجار تروریستی اخیر در فرودگاه کابل گفت: جامعه جهانی باید با تروریسم مقابله کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز جمعه به انفجار تروریستی اخیر در فرودگاه کابل واکنش نشان داد. وی گفت: انفجار تروریستی در کابل از دیدگاه ما محکوم است.
بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه عراق در ادامه تأکید کرد: ما همبستگی خود با ملت افغانستان به دنبال حادثه اخیر را اعلام می‌کنیم. جامعه جهانی باید در زمینه مقابله با تروریسم فعالیت کند.
گفتنی است، وزارت بهداشت افغانستان تازه‌ترین آمار قربانیان و کشته شدگان انفجار تروریستی روز گذشته در کابل، پایتخت افغانستان را اعلام کرد و در این ارتباط گفت: شمار کشته شدگان انفجار فرودگاه کابل به ۱۱۰ نفر افزایش یافته است.
همچنین گفته شده که حدود ۱۵۰ نفر نیز در این انفجارها زخمی شده‌اند. روز گذشته دو مهاجم انتحاری گرووه تروریستی داعش در افغانستان موسوم به «شاخه خراسان داعش» خود را در میان تجمع کنندگان در جریان عملیات خروج نیروها در فرودگاه کابل منفجر کردند.
حمله اول در ساعت ۶ عصر به وقت محلی در نزدیک هتل «بارُن» رخ داد و مهاجم انتحاری دیگری خود را در میان تجمع کنندگان در دروازه ورودی «ابی گیت» فرودگاه بین المللی کابل منفجر کرد. به گفته کارشناسان روز گذشته، مرگ‌بارترین روز برای آمریکا در افغانستان در یک دهه گذشته بوده است.
گروه طالبان این حمله را محکوم کرده و همزمان گفته که در حمله روز گذشته، به افراد این گروه آسیبی نرسیده است. پنتاگون تاکنون مرگ ۱۳ نظامی این کشور در حملات را تایید کرده است. آخرین آمار زخمی‌ها در میان نظامیان آمریکایی نیز ۱۸ نفر گزارش شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari