سرویس امنیت ملی عراق از خنثی‌سازی یک عملیات تروریستی و بازداشت چند عضو این گروه در منطقه «العلم» استان صلاح الدین عراق خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، سرویس امنیت ملی عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، براساس داده‌های اطلاعاتی دقیق، نیروهای امنیتی استان صلاح الدین توانستند در عملیاتی پیش دستانه یک طرح تروریستی در ناحیه «العلم» را خنثی کنند.
در بیانیه مذکور همچنین آمده است، در این عملیات، دو سرکرده داعش دستگیر شدند و از آنها پنج بمب کنار جاده‌ای، مواد منفجره و یک صداخفه کن کشف و ضبط شد که قصد داشتند با آنها جوامع بشری و نیروهای سرویس امنیتی را مورد هدف قرار دهند.
در این بیانیه اشاره شده است، این دو تن به عضویت خود در گروه تروریستی داعش اعتراف کردند و به منظور اتخاذ اقدامات لازم در حق آنها به دستگاه قضایی ارجاع داده شدند.
اواخر سال ۲۰۱۷ ، عراق پس از بیرون راندن داعش از همه شهرهای اصلی که در سال ۲۰۱۴ تصرف کردند، پیروزی خود را بر این گروه تروریستی اعلام کرد.
از آن زمان، حملات داعش در شهرها به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما نیروهای عراقی هنوز در مناطق کوهستانی و بیابانی در جستجوی بقایای داعش هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.