یک عضو سابق نیروی تفنگداران انگلیس که در کابل برای حیوانات پناهگاه درست کرده بود،‌ خبر داد که طالبان از خروج ۲۰۰ سگ و گربه از افغانستان در پی انفجار کابل ممانعت به عمل آورده است.
به گزارش ایسنا، به نوشته مجله نیوزویک، “پل فارتینگ” برای حفاظت و غذا دادن به گربه‌ها و سگ‌های ولگرد در کابل پناهگاه درست کرده بود و قصد داشت تا آنها را از افغانستان خارج کند اما پس از انفجار روز پنجشنبه طالبان اجازه این کار را به او نداد. برای این منظور وی به صورت مستقیم به ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان درخواست داده و روز پنجشنبه به بی.بی.سی گفت که بدون این حیوانات، افغانستان را ترک نمی‌کند.
او از مجاهد خواسته تا به تیمش اجازه دهد با سگ‌ها و گربه‌ها به فرودگاه برود و در توئیتی به سخنگوی طالبان نوشت: ما یک سازمان غیردولتی هستیم که به افغانستان بر می‌گردیم اما حالا می‌خواهم همه را به صورت ایمن از کشور خارج کنم.
وی گفت: وقتی انفجار در “گیت ابی” رخ داد، ما در آن نزدیکی‌ها بودیم و طالبان داشتند شلیک هوایی می‌کردند. یکی از آنها کلاشنیکفش را درست از پنجره اتوبوسی که ما به همراه زنان و کودکان سوار بودیم، داخل کرد.
فارتینگ در اواسط ۲۰۰۰ در نیروهای مسلح انگلیس در افغانستان خدمت می‌کرد و بعد پناهگاه حیوانات “ناوزاد” را برای نجات سگ‌ها، میمون‌ها و گربه‌ها به راه انداخت. او حالا تلاش می‌کند تا ۱۴۰ سگ و ۶۰ گربه را به همراه کارمندان این پناهگاه از افغانستان خارج کند.
وی گفته است: کاری نیست که بتوانم انجامش دهم. کارمندان به من می‌گویند که باید بروم. آنها به من گفته‌اند هر تعداد سگ و گربه که می‌شود را با خودم ببرم. اما حالا دیگر نمی‌شود اینها را از ایست‌های بازرسی طالبان رد کرد.
این نیروی سابق انگلیسی گفته که بدون کارمندان و حیواناتش از افغانستان نمی‌رود.
انتهای پیام
معلوم نیست با این سگ وگربه ها چی چیزای دیگه رو حمل میکنن این انگلیسی های حرومزاده
دایی جان ناپِیون دراین کشوریکی دوتا نیست
اگرامکان داردبجای این سگهابچه هاکه درافغانستان هستند هستندراکمک کن ازافغانستان خارج شونداگرجان ۲۰۰انسان رانجات بدهی خیلی بهتراست من مخالف حیوانات نیستم امادراین شرایط بحرانی انسانهای اولویت هستند
ایول بهت که برای نجات جون حیوون های بی زبون و بیگنا اینجوری ازجون خودت میگزری دمت گردم
این توهینی بزرگ به ملت افغانستان است که می گن ارزش حیوان ازمردم مظلوم افغانستان بیشترلعنت به اینا
عزیزم جان یک انسان محترم ترازجان یک سگ یاگربه است انگلیسیها حرومزاده اندیاسگهاوگربه هادرصددانتقال مرفین هستندوگرنه سگ ولگرد نیازبه کاردیپلماتیک نداره
کاش ایول رو برا نجات ۲۰۰کودک بکار میبردی ب جایی رسیدیم که حیوان ب اشرف مخلوقات ارجع شده
خود انگلیس از این سگ ها و گربه ها برای انجام عملیات های انتحاری و انفجاری استفاده میکنه برای همین کار اونا رو تربیت کرده و آموزش داده وگرنه میلیون ها سگ و گربه تو افغانستان هست چرا اینا فقط میخوان 200تا شونو از افغانستان خارج کنن معلومه که ی کرمی دارن که دارن اینارو میبرن از افغانستان
ایشالله که طالبهاخودتوباحیوونات بترکونه
این‌انگلیسیها‌قطعا‌بااین‌حیوانات‌چیزهایی‌ازافقانستان‌خارج میکنندبحث‌دوستدارحیوانات‌بودن‌فقط‌رد‌گم‌کردن‌است‌.خرج نمیشویم‌الا‌با‌کارمندان‌وحیواناتشان‌بشدت‌مشکوک‌است‌محاله انگلیسی‌جماعت‌اونهم‌کیسیکه.درجنگ‌مقابل‌.مردم‌افقانستان ایستاده‌حرف‌ راست‌بزند‌..کاسه‌ای‌زیرنیم‌کاسه‌.است..
هر دو مورد تمسخر انسانیت است
دمش گرم.این بی زبون ها هم مخلوق خدا هستند. ان شا الله که موفق باشه و خدا کمکش کنه
حتما این سگ ها و گریه ها هم جزو لوازم جاسوسی عن گلیس و ملکه انگل ستان و شیطان بزرگ بوده است . شک نکنید . جانی ترین مخلوقات همین عنگلیسی ها آمریکایی ها و صهیونیسم بین الملل هستند.
این آقا گفت آمریکا جلوی حملشون رو گرفت من همین دیروز خواندم بعد اینجا نوشته شده که طالبان جلوشون رو گرفته. خبر نیاز به بازبینی دارد.

source

توسط jahankhabari