طالبان به ساکنان کابل ۷ روز مهلت داد تا به طور داوطلبانه سلاح، مهمات و هر گونه اموال دولتی را به سازمان های وابسته به این گروه تحویل دهند و هشدار داد که با متخلفین برخورد خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در یک رشته پیام توئیتری، به شهروندان افغان اعلام کرد که یک هفته فرصت خواهند داشت تا اسلحه و مهماتی را که در اختیار دارند، تحویل این گروه دهند.
وی در توئیترش بیانیه ای را به این شرح منتشر کرد: «اطلاعیه ارگان های امنیتی امارت اسلامی: در شهر کابل به تمام کسانی که وسائط، اسلحه، مهمات و دیگر اجناس دولتی را با خود دارند، اطلاع داده می شود که اشیای مذکور را در مدت یک هفته به رضایت خود به ارگان های مربوطه امارت اسلامی بسپارند تا نیاز به آن دیده نشود که در صورت کشف آن، متخلفین تعقیب و یا با برخورد قانونی مواجه خواهند شد».
اطلاعیه فوق در حالی صادر می شود که این گروه پس از تسلط بر کابل و به دست گرفتن قدرت، در تلاش است تا نظم و امنیت را سراسر این شهر و افغانستان برقرار سازد.
مجاهد پیشتر نیز طی سخنانی درباره رویکرد طالبان گفته بود: احدی در هیچ کجای کشور تحت پیگیرد قرار ندارد. از قبل، هیچ فهرستی در این باره نداریم، چون عفو عمومی اعلام کردیم و هرچه مربوط به گذشته باشد را فراموش کردیم. پرسنل ارتش و پلیس در کنار نیروهای طالبان خدمت خواهند کرد. جاده فرودگاه کابل را بستیم و فقط به اتباع خارجی اجازه عبور می دهیم. به مترجمان افغان اطمینان می دهیم که از آنها حفاظت خواهیم کرد و از آنها می خواهیم کشور را ترک نکنند. زنان کارمند دولت، هنگامی که امنیت برقرار شود می توانند کار خود را از سر بگیرند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari