سخنگوی پنتاگون ادعا کرد که طالبان هزاران زندانی را که نیروهای آمریکا به مقامات افغانستان تحویل داده بودند، آزاد کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «جان کربی» سخنگوی پنتاگون به تازگی مدعی شد که گروه طالبان هزاران زندانی از جمله اعضای داعش در افغانستان را که نیروهای آمریکایی قبل از ترک این کشور آنها را به مقامات محلی تحویل داده بودند، آزاد کرده‌اند.
جان کربی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد فعالان گروه تروریستی از زندان آزاد شده‌اند، بیان داشت: «من آمار دقیقی در دست ندارم، اما بدیهی است که شمار آنها به هزاران نفر می رسد».
گفتنی است، دو انفجار عصر روز پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه کابل رخ داد، یکی از آنها در نزدیکی هتل بارون بوده که طبق گزارش رسانه‌ها، محل تجمع اتباع خارجی از جمله شهروندان انگلیسی و آمریکایی بوده است. نخستین انفجار توسط یک تروریست انتحاری انجام شد و سپس یک خودروی بمب گذاری شده منفجر شد.
رسانه‌ها با استناد به بیانیه داعش گزارش دادند که این گروهک تروریستی مسئولیت حمله به فرودگاه کابل را بر عهده گرفته است. ایالات متحده معتقد است که گروه موسوم به ولایت خراسان، یکی از شاخه‌های داعش در این حملات دست داشته است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari