مادر شاهزاده حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن فاش کرد که وی همچنان در حبس خانگی است. همزمان سفارت آمریکا در اردن نسبت به وضعیت باسم عوض الله، متهم پرونده کودتا در اردن و احتمال بدرفتاری با او ابراز نگرانی کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی۲۱، ملکه نور، همسر ملک حسین، پادشاه فقید اردن و مادر شاهزاده حمزه بن حسین در توییتی فاش کرد که پسرش همچنان در حبس خانگی است.
او در ادامه از کسانی که برای شاهزاده حمزه محبوس و هر شهروند بی‌گناهی، خواستار روشن شدن واقعیت و اجرای عدالت هستند، تشکر کرد.
روزنامه واشنگتن پست آمریکا نیز نوشت که سفارت این کشور در اردن در مورد احتمال بدرفتاری با باسم عوض الله، متهم پرونده کودتای اردن که تابعیت آمریکایی دارد، نگران است و همسو با تعهدات خود برای کمک به شهروندان آمریکایی خارج از این کشور، از هرگونه کمکی به عوض‌الله دریغ نخواهد کرد.
یکی از مسؤولان وزارت خارجه آمریکا که نخواست نامش فاش شود، اظهار کرد: سفارت آمریکا در اردن نهم اوت جاری به دولت اردن درباره نگرانی خود از احتمال بدرفتاری با عوض الله و ممنوعیت ملاقات‌های خانوادگی برای او گفته بود و طرف اردنی تمامی این موارد را تکذیب کرد.
وکلای مدافع عوض الله دادگاه اردن را متهم کردند که در این پرونده روال قانونی درست را اجرا نمی‌کند و موکلشان در شرایط غیرانسانی قرار دارد که شامل ضرب و شتم، شکنجه و سلول انفرادی است.
محمد العفیف، از وکلای عوض الله ژوئیه گذشته اعلام کرد که به حکم دادگاه امنیت کشور در این پرونده برای ارجاع حکم حبس به دادگاه تجدیدنظر اعتراض خواهد کرد.
دادگاه امنیت کشور اردن پیشتر عوض الله را به ۱۵ سال حبس با اعمال شاقه محکوم کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari