معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله در سخنانی تصریح کرد: واردات سوخت از ایران به معنای شکست‌ اقدامات آمریکا علیه لبنان است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «شیخ علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان با اشاره به ارسال محموله سوخت توسط جمهوری اسلامی ایران به کشورش، گفت: این اقدام با هدف حل بحران معیشتی لبنانی‌ها صورت می‌پذیرد.
بر اساس این گزارش، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله تصریح کرد: این اقدام در حقیقت تمامی تلاش‌های آمریکا علیه ملت لبنان را به شکست می‌کشاند. حزب الله نمی‌تواند در شرایطی که مردم در فقر به سر می‌برند و به سوخت نیاز دارند، نسبت به آنها بی تفاوت باشد.
معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله اظهار داشت: واردات سوخت از ایران به معنای ضربه زدن به تمامی تلاش‌های ایالات متحده برای تسلیم کردن مردم لبنان است. روز گذشته، شیخ «احمد قبلان» مفتی لبنان تأکید کرد که جنگ امروز علیه لبنان یک جنگ آمریکایی است. واشنگتن در تلاش است تا مقاومت در لبنان را نابود سازد.
مفتی لبنان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا با استفاده از ابزارهای مالی و سیاسی تلاش می‌کند بر مردم لبنان فشار وارد سازد. آمریکا نسبت به مردم لبنان کینه دارد و با سیاست‌های جنایتکارانه علیه لبنانی‌ها عقده گشایی می‌کند.
وی با اشاره به ارسال کشتی سوخت از سوی جمهوری اسلامی ایران به لبنان، تصریح کرد: این اقدام یک اقدام شجاعانه بود و ما معتقدیم که ارسال کشتی سوخت می‌تواند به چند دهه سیطره آمریکا بر لبنان پایان دهد.
پیش از این، «سزار معلوف» نماینده پارلمان لبنان در سخنانی گفته بود: متحدان غربی و عربی لبنان به این کشور پشت کردند. در شرایطی که متحدان بیروت به آن خیانت کردند، ما چرا نباید کمک‌های ایران را بپذیریم؟
وی با اشاره به سخنان اخیر سفیر آمریکا در بیروت در خصوص برخی تحرکات واشنگتن برای کمک به لبنان، گفت: سفیر آمریکا در لبنان دیر از خواب بیدار شده است زیرا ما از مدت‌ها پیش با بحران مواجه شده‌ایم.
این نماینده پارلمان لبنان در ادامه نیز از رژیم صهیونیستی به عنوان تنها دشمن کشور خود یاد کرد. گفتنی است، لبنان در حال حاضر با بحران سوخت دست و پنجه نرم می‌کند. پیشتر نیز برخی گزارش‌ها پیرامون مخالفت گروه‌های سیاسی از جمله جریان المستقبل با خرید سوخت از ایران توسط بیروت، منتشر شده بود.
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان با اعلام حرکت کشتی حامل سوخت از ایران به سوی لبنان، به صهیونیست‌ها هشدار داد که در صورت هر گونه تعرض به کشتی مذکور، پاسخ سختی دریافت خواهند کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.