رسانه های آمریکایی گفته اند که به رسمیت شناختن دولت طالبان از سوی بایدن شاید مدتی طول بکشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از واشنگتن‌پست، برخی مقام‌های آمریکایی گفته اند که دولت بایدن تا سه شنبه آینده سفیر و دیپلمات‌های آمریکا را از کابل خارج خواهد کرد.
این مقامات آمریکایی که نامشان فاش نشده، همچنین گفته اند که به رسمیت شناختن دولت طالبان از سوی بایدن شاید مدتی طول بکشد، هرچند بایدن از این مسئله آگاه است که به رسمیت شناختن طالبان در افغانستان می‌تواند به بازگشت دیپلمات‌های آمریکایی به افغانستان بسیار کمک کند.
به گفته این منابع، آمریکا درباره فرودگاه کابل نیز علاوه بر طالبان با دیگر شرکای منطقه‌ای مانند ترکیه نیز در حال رایزنی و گفتگو است و در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که تروریست‌ها از افغانستان برای تهدید امنیت آمریکا و متحدان آمریکا استفاده نخواهند کرد.
پیش از این نیز «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا بیانیه‌ای درباره خروج نظامیان این کشور از افغانستان منتشر کرده و در آن گفته بود که به تازگی با تیم امنیت ملی در واشنگتن و فرماندهان نظامی درباره حمله شب گذشته نیروهای آمریکایی علیه گروه تروریستی داعش در افغانستان دیدار کرده است. به گفته بایدن، حمله اخیر نیروهای آمریکایی علیه مواضع داعش در افغانستان، آخرین حمله نخواهد بود.
رئیس جمهور آمریکا این را نیز افزود که فرماندهان نظامی به او اطلاع داده اند که احتمال حمله در ۲۴ -۳۶ ساعت آینده بسیار بالا خواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari