وزیر دفاع انگلیس ضمن اعلام خروج آخرین پرواز نظامی انگلیس از افغانستان، بدون اشاره به ۲۰ سال اشغالگری این کشور، مدعی شد که باید به نظامیان انگلیس افتخار کرد!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آخرین پرواز نظامی انگلیس با ترک فرودگاه کابل در شب گذشته، نقطه پایانی بر اشغالگری ۲۰ ساله انگلیس به سرکردگی آمریکا در افغانستان بود.
«بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در همین رابطه گفت: آخرین پرواز حامل نیروها و پرسنل نظامی انگلیس، کابل را ترک کرده است.
والاس در ادامه مدعی شد: ما باید به نیروهای نظامی‌مان افتخار کنیم و خوشامد گوی آنهایی باشیم که برای زندگی بهتر می آیند و برای آنهایی که جا ماندند، غمگین باشیم.
پیشتر نیز «نیک کارتر» ریاست نیروهای مسلح انگلیس گفته بود که نظامیان این کشور روز شنبه تخلیه غیرنظامیان از افغانستان را خاتمه داده و به این ترتیب بسیاری از پناهجویان افغان را که از شرایط اسکان در انگلیس برخوردار هستند، پشت سر خود جا خواهند گذاشت.
کارتر گفته بود: انگلیس برای خروج غیر نظامیان تعداد محدودی پرواز در پیش دارد که هنوز انجام نگرفته‌اند و بقیه پروازها هم به خروج نظامیان انگلیسی اختصاص خواهد یافت.
انگلیس از دو هفته پیش به این سو همزمان با تسلط طالبان بر کابل، بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ شهروند انگلیسی و پناهجوی افغان را از فرودگاه کابل خارج کرده است. با این حال انتظار می‌رود بین ۸۰۰ تا یک هزار و صد شهروند افغان که سابقه همکاری با دولت لندن را داشته‌اند، موفق به خروج از افغانستان نشوند.
این در حالی است که همه نیروهای بیگانه از جمله آمریکایی‌ها باید تا ۳۱ آگوست (۹ شهریور) خاک افغانستان را ترک کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.