رئیس جمهور عراق در دیدار با وزیر خارجه ایران امنیت و ثبات عراق را عنصری اساسی برای صلح و امنیت در منطقه برشمرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، دفتر رئیس جمهور عراق از دیدار «برهم صالح» با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران در حاشیه اجلاس بغداد خبر داد.
بر اساس این گزارش، دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف در این دیدار پیرامون روابط دوجانبه بین بغداد-تهران، اهمیت این روابط و ضرورت تقویت آن در زمینه‌های مختلف بحث و رایزنی کردند.
فعال سازی تفاهمات و توافقنامه‌های منعقده بین دو طرف در زمینه‌های اقتصادی و تقویت مبادلات تجاری از دیگر محورهای مورد بحث در دیدار برهم صالح و امیرعبداللهیان اعلام شده است.
برهم صالح در این دیدار گفت که هدف عراق این است که با روابط متعادل خود به صلح و ثبات در منطقه و پایان دادن به تنش‌ها کمک نماید و عرصه‌ای برای تلاقی منافع ملت‌ها باشد.
وی همچنین اجلاس روز شنبه بغداد را گامی مهم در راستای تحقق این دورنماهای مشترک از طریق ایجاد چارچوب‌ها و تفاهمات موردنظر برای آینده منطقه برشمرد.
رئیس جمهور عراق افزود: چالش‌های متعددی که تمام کشورهای منطقه به صورت مشترک با آن مواجه هستند و در رأس آنها رویارویی با تروریسم و اوضاع بهداشتی، خطرات تغییرات آب و هوایی و حمایت از محیط زیست نیازمند گفتگو و تکیه بر مشترکات است.
وی در عین حال عراقی امن و باثبات و دارای حاکمیت را عنصری اساسی برای امنیت و ثبات منطقه‌ای برشمرد.
در این بیانیه همچنین آمده است که وزیر خارجه ایران در این دیدار دعوت رسمی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران از برهم صالح برای سفر به ایران را به وی منتقل کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari