نشستی که امروز در عراق با نام کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت و با مشارکت ۹ کشور مصر، ایران، عربستان، اردن، قطر، امارات، کویت، ترکیه و فرانسه برگزار شد، بیانیه پایانی خود را صاد کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، نشستی که امروز در عراق با نام کنفرانس بغداد برای همکاری و شراکت و با مشارکت ۹ کشور مصر، ایران، عربستان، اردن، قطر، امارات، کویت، ترکیه و فرانسه برگزار شد بیانیه پایانی خود را صاد کرد.
مهمترین بندهای بیانیه پایانی نشست بغداد عبارتند از؛
شرکت کنندگان در این نشست بر ضرورت وحدت تلاش‌های منطقه‌ای و بین المللی که بازتاب مثبتی بر ثبات منطقه و امنیت آن دارد، تاکید کردند. شرکت کنندگان از تلاش‌های دیپلماتیک عراق در ایجاد زمینه اشتراکات منطقه‌ای و بین المللی استقبال کردند.
در این بیانیه اعلام شد که برگزاری این نشست در بغداد گواه روشنی بر این است که عراق سیاست توازن و همکاری مثبت را در روابط خارجی خود در پیش گرفته است.
شرکت کنندگان در این نشست حمایت خود را از تلاش‌های دولت عراق در تقویت نهادهای عراق اعلام داشتند.
در این بیانیه آمده است که شرکت کنندگان بر وجود چالشهای مشترک تاکید کردند و اینکه برخورد با آن بر اساس امنیت مشترک و منافع متقابل میسر می‌شود.
شرکت کنندگان در این نشست بر حمایت از تلاش‌های عراق در زمینه بازسازی و تأمین خدمات و حمایت از زیر ساختهای این کشور تاکید کردند.
شرکت کنندگان در این نشست تلاش‌ها و جانفشانی‌های عراقی‌ها در جنگ علیه ترویسم را ارج نهادند و مجدد بر مخالفت خود با هر نوع تروریسمی تاکید کردند.
همچنین طبق بیانیه پایانی، شرکت کنندگان در این نشست بر ضرورت ادامه همکاری در مقابله با کرونا از طریق تبالد تجارب و انتقال تجارب موفق تاکید کردند.
بر اساس بیانیه پایانی، درباره ضرورت وحدت تلاش‌ها برای برخورد با چالشهای ناشی از تغییرات آب و هوایی و گرم شدن کره زمین توافق شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.