وزیر امور خارجه عراق نشست روز شنبه بغداد را رویدادی مهم و تاریخی دانست که بر اوضاع عراق و منطقه تاثیر خواهد گذاشت.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، وزیر امور خارجه عراق برگزاری نشست بغداد را رویدادی مهم و تاریخی برشمرد.
«فواد حسین» گفت: اجلاس بغداد نشستی مهم و تاریخی بود چرا که در پایتخت عراق برگزار شد و این رویدادی بزرگ است. وقتی به دهه‌های گذشته نگاه می‌کنیم می‌بینیم که بغداد در انزوا و دور از جهان بوده است.
وی افزود: درست است که نشست‌هایی در همبستگی با مردم عراق برگزار شده بود اما این نشست‌ها بعد از سال ۲۰۰۳ خارج از عراق برگزار گردید و قبل از آن تاریخ و چه بسا از سال ۱۹۸۰ چنین نشست‌هایی را شاهد نبودیم. بنابراین این نشست یک رویداد تاریخی و مهم است چرا که اجلاس در بغداد برگزار شده است.
وزیر خارجه عراق ادامه داد: بغداد توانست طرف‌ها و کشورهای مختلف را که مشکلاتی هم با یکدیگر داشتند، گرد یکدیگر آورد و چه بسا این کشورها نمی‌توانستند با دیگر کشورها گرد هم آیند اما بغداد توانست آنها را با یکدیگر جمع کند.
فواد حسین گفت: بغداد بجای نزاع و کشمکش‌ها گفتمان ایجاد کرد و این کشورها در محیط منطقه‌ای خود دست به اقدام مشترک زدند تا مشکلات موجود بین خود را از طریق گفتگو حل کنند.
این مقام عراقی افزود: نشست بغداد بر اوضاع عراق و منطقه تأثیرگذار خواهد بود و وضعیت تنش و تشنج در منطقه به وضعیتی دیگر تغییر خواهد کرد و اوضاع داخلی عراق با منطقه در ارتباط است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari