یک نظامی ارشد نیروی دریایی آمریکا با انتقاد از سیاست های واشنگتن در افغانستان، گفت که هم رزمان وی بیهوده در عراق و افغانستان کشته شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «استوارت شلر» سرهنگ تفنگداران نیروی دریایی آمریکا که پیشتر از رویه فعلی واشنگتن در خصوص خروج ناگهانی از افغانستان انتقاد کرده بود، از سمت خود برکنار شد.
بر اساس این گزارش، این نظامی آمریکایی روز پنجشنبه، ساعاتی پس از کشته شدن ۱۳ نظامی آمریکایی در افغانستان، با انتشار ویدئویی در فضای مجازی، به شدت از دولت بایدن انتقاد کرد.
وی در ویدئوی خود با توضیح در خصوص چرایی ضبط و انتشار چنین سخنانی گفت: این کار را به این دلیل انجام می‌دهم که نارضایتی و تحقیر فزاینده‌ای نسبت به بی‌کفایتی درک شده در سطح سیاست خارجی دارم.
این نظامی ارشد آمریکایی همچنین تاکید کرد که حاضر است از ۱۷ سال سابقه خدمت خود در ارتش این کشور گذشته و در عوض، از رهبران آمریکا بخواهد که به شکست خود در افغانستان اعتراف کنند.
شلر همچنین با تصریح این حقیقت که همه نظامیان آمریکایی بیهوده در عراق و افغانستان کشته شدند، گفت: ما رهبرانی نداریم که اشتباهات خود را بپذیرند… ما همچنان اشتباهات گذشته را تکرار می‌کنیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari