در واکنش به تحرکات نظامی اخیر آمریکا، ارتش چین به حالت آماده‌باش کامل درآمد و رزمایش های‌ متعددی را در دو سوی تنگه تایوان برگزار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «گلوبال تایمز»، ارتش چین در واکنش به عبور و مرور ناوهای آمریکا در منطقه از آماده باش کامل نیروهای خود و برگزاری رزمایش های‌متعدد در دو سوی تنگه تایوان خبر داد.
بر اساس اعلام این روزنامه، متخصصان امر تأکید کردند که ارتش چین کنترل کاملی بر وضعیت منطقه دارد و فعالیت‌های تحریک آمیز آمریکا نمی‌تواند این وضعیت را تغییر دهد.
وزارت دفاع چین پیشتر نیز در بیانیه‌ای اعتراض خود را نسبت به عبور ناوشکن «یو اس اس کید» نیروی دریایی آمریکا و یک شناور گارد ساحلی این کشور از تنگه تایوان که جمعه هفته گذشته روی داد؛ ابراز کرد.
به گفته وزارت خارجه چین، تایوان بخش جدایی ناپذیر چین است حال آنکه دولت پکن بارها هشدار داده است که جدایی طلبی این منطقه نتیجه‌ای جز جنگ نخواهد داشت.
پکن بارها بر لزوم احترام به اصل چین واحد تاکید کرده حال آنکه آمریکا و متحدانش در ادامه سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک که لازمه آن مهار قدرت یابی چین است؛ به دنبال تضعیف جریان‌های جدایی طلب مناطق تابع این کشور نظیر هنگ کنگ، تایوان و تبت هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari