رئیس امارات با تصویب قانونی دستور تشکیل سازمان ملی حقوق بشر در این کشور را صادر کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری الامارات الیوم، خلیفه بن زاید آل نهیان، رئیس امارات قانونی برای تاسیس سازمان ملی حقوق بشر تصویب کرد که هدف از آن تقویت و حمایت از حقوق بشر و آزادی‌ها در این کشور است.
از جمله اختیارات این سازمان، همکاری با مسؤولان مربوطه در تدوین نقشه راهی ملی برای تقویت و حمایت از حقوق بشر، تلاش برای گسترش فرهنگ حقوق بشر و آگاه‌سازی افراد جامعه، مشورت‌دهی به مسؤولان در تمامی اقداماتی که به حمایت و تقویت حقوق بشر منجر شود و نیز ارائه پیشنهادهایی به مقامات در مورد هماهنگی قوانین با منشورها، تعهدات و توافقنامه‌های بین‌المللی مربوط به حقوق بشر هستند.
همچنین این سازمان در راستای رصد و شناسایی هرگونه تعرض و یا نقض حقوق بشر و اطمینان یافتن از صحت آنها و اطلاع دادن آن به مسؤولان مربوطه تلاش می‌کند.
طبق قانون صادر شده، این سازمان که دستکم ۱۱ عضو دارد، تعداد مناسبی نماینده برای زنان داشته و دفتر آن در ابوظبی قرار دارد.
طبق گزارش الامارات الیوم، تاسیس این سازمان در چارچوب تاکید امارات بر تقویت و توسعه زیرساخت‌های مربوط به حقوق بشر و تقویت آن در این کشور و ایفای نقشش در این حوزه در سطح بین‌المللی انجام شد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari