تحلیلگران کنگره به عدم آمادگی آمریکا برای ورود به جنگ‌های آتی اذعان کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تحلیلگران پژوهش‌ها در کنگره آمریکا در ۲۵ اوت گزارش به روز شده‌ای را با عنوان “سلاح مافوق صوت” صادر کردند که نتایج گزارش نشان می‌دهد آمریکا برای جنگ‌های آتی آماده نیست.
تحلیلگران اذعان کردند که آمریکا در ارتقای سلاح مافوق صوت در مقایسه با رقبا در بازار ساخت سلاح در جهان تأخیر کرده است.
در سال کنونی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) خواهان ۳.۲ میلیارد دلار برای ارتقای سلاحی شده بود که سرعت آن بالاتر از سرعت صوت باشد. در سال ۲۰۲۲ قرار است این مبلغ به ۱۸.۸ درصد برسد علی رغم اینکه این مبالغ به حمایت مالی اختصاص دارد. ارتش آمریکا درحال حاضر سلاحی ندارد که سرعت آن مافوق صوت باشد.
در گزارش جدید شروط ارتقای سلاح مافوق صوت تغییر نکرده است برای همین نیروهای آمریکایی هرگز نمی‌توانند تا قبل از ۲۰۲۳ به الگوی اولیه‌ای در این باره برسند. قرار است این برنامه در سال ۲۰۲۴ تکمیل شود. در سال ۲۰۲۵ یگان دریایی آمریکا نمونه‌های اولیه سلاح توپخانه‌ای کلاسیک را برای زیردریایی‌هایی از گروه اوهایو که سرعت آن مافوق سرعت صوت است دریافت خواهد کرد. 
نیروی هوایی آمریکا اولین طرفی خواهد بود که به سلاح مافوق صوت با موشک‌های “AGM-۱۸۳” که از هوا شلیک می‌شود و در سال ۲۰۲۲ مستقر خواهند شد، دست خواهد یافت.
تحلیلگران همچنین به پیشرفت بزرگ در ارتقای سامانه‌های مافوق صوت روسیه اشاره کردند. موشک “کینجال” به عنوان مثال که سرعت آن مافوق صوت است سال ۲۰۱۷ یک مأموریت جنگی آزمایشی انجام داد.
همچنین نتایج اولیه درباره آزمایش‌های موشک “زرکون” روسیه در سال ۲۰۱۹ نشان داد که سرعت آن مافوق صوت است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *