معاون رئیس جمهور سابق افغانستان اعلام کرد که مقاومت مقر پنجشیر نه برای این ولایت، بلکه برای کل افغانستان است.
به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، امرالله صالح، معاون رئیس جمهور سابق افغانستان شامگاه دوشنبه در حساب توئیتر خود نوشت: «مقاومت مقر پنجشیر نه برای این ولایت، بلکه برای کل افغانستان است. پرچم ملی با دکل نصب شده و در ساختمان‌های دولتی به اهتزاز درآمده است. مقاومت ما برای حفظ حقوق و ارزش‌هاست. افغان‌های غیرطالب از لحاظ سیاسی و حماسی اهل مقاومت هستند».
وی همچنین طی نامه‌ای آمادگی خود را با متحدان “جبهه مقاومت ملی” برای مقابله با “طالبان” در ولایت پنجشیر در شمال این کشور اعلام کرد.
وی در نامه‌ای که مجله آلمانی “اشپیگل” منتشر کرده، تاکید کرده است: «ما از نظر جغرافیایی منزوی هستیم، اما افغانستان از نظر سیاسی و اخلاقی با ماست و هرگز تسلیم طالبان نمی‌شود».
امرالله صالح همچنین افزود: «طالبان هرگز به حل و فصل سیاسی باور ندارند. آنها از ساده لوحی، خستگی و کوته بینی کاخ سفید در دوران ترامپ و بایدن سوء استفاده کردند».
معاون محمد اشرف غنی، رئیس جمهور سابق افغانستان خاطرنشان کرد: «هنوز راهی برای خروج از این وضعیت وجود دارد و برای این منظور، جامعه بین‌المللی نیاز به حل و فصل سیاسی در افغانستان و همچنین به رسمیت شناختن و حمایت از مقاومت ملی در پنجشیر دارد».
انتهای پیام
جنگ در افغانستان راه حل سیاسی ندارد

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *