نایب رئیس کمیته همکاری‌های دفاع هوایی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) از برگزاری رزمایش نظامی مشترک میان کشورهای عضو این اتحادیه به نام «امنیت منطقه‌ای ۲۰۲۲» در قزاقستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، نایب رئیس کمیته همکاری‌های دفاع هوایی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع (CIS) از برگزاری رزمایش نظامی مشترک میان کشورهای عضو این اتحادیه به نام «امنیت منطقه‌ای ۲۰۲۲» در قزاقستان خبر داد که قرار است در سال آینده میلادی برگزار شود.
بر اساس این گزارش، «یوری گریخوف» با اعلام این خبر گفت: (رزمایش) مشترک فرماندهی و کارکنان بخش شبیه سازی کامپیوتری امنیت منطقه‌ای ۲۰۲۲ و پدافند هوایی کشورهای عضو CIS قرار است در آوریل ۲۰۲۲ در خاک جمهوری قزاقستان انجام شود. در نهایت، انتظار می‌رود چنین رزمایش‌هایی به صورت هر دو سال یکبار انجام شود.
وی همچنین تصریح کرد که در این رزمایش‌ها، عملیات نظامی در منطقه امنیت جمعی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع شبیه سازی شده و عملکرد سیستم دفاع هوایی مشترک روسیه و قزاقستان، آزمایش خواهد شد.
به گفته این مقام نظامی ارشد، رزمایش‌های مشترک بر بهبود پدافند هوایی دو کشور، افزایش بهره‌وری نیروهای نظامی (نیروهای) سیستم پدافند هوایی منطقه‌ای در منطقه امنیت جمعی آسیای مرکزی، تمرین قابلیت همکاری نیروها و بررسی مشکلات مربوط به استقرار و استفاده از نیروهای نظامی مشترک (کشورهای عضو) متمرکز خواهند بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *