درگیری‌ها میان نیروهای طالبان و طرفداران احمد مسعود در پنجشیر وارد دومین روز شد و طالبان می‌گویند که تلفاتی به هر دو طرف وارد شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از طلوع نیوز، جبهه مقاومت ملی در ولایت پنجشیر تاکید کرد، سلسله حملات طالبان را خنثی کرده و صدها تن از اعضای آن را از پای درآورد.
یک منبع مطلع به اسپوتنیک گفت، در این حملات ۲۰۰ نیروی طالبان در منطقه شتل کشته و زخمی شدند در حالی که رسانه‌های وابسته به طالبان می‌گویند این منطقه به دست این گروه افتاده است.
جبهه مقاومت اشاره کرد: ۲۰ تن از اعضای طالبان در ناکام گذاشتن حملات این جنبش در منطقه کوه سراج در ولایت پروان کشته شدند. ۲۴ نیروی طالبان نیز در گذرگاه کوهستانی سالنک در ولایت بغلان کشته و ۷۰ تن دیگر در منطقه اندراب در همین ولایت کشته شدند. 
به گفته منبع، نیروهای مقاومت تاکید کردند، ۱۳۰ نیروی طالبان را اسیر کرده و بسیاری از سلاح‌های آنها را به تصرف خود درآوردند.
فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت، گفت: «در دو شب و یک روز گذشته دشمن از مسیرهای اندراب ولایت بغلان حملاتی را سازمان داد در هیچ یک پیشروی نداشتند. بیش از ۴۰ تن از طالبان کشته شدند و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شدند».
نیروهای مقاومت آماده سد حملات جدید طالبان در میان پیش‌بینی‌ها درباره درگیری‌های شدید بین دو طرف در شب آینده هستند درحالیکه طالبان در تلاش هستند از جنگنده‌ها برای حمله به پنجشیر استفاده کنند.
اما طالبان می‌گویند که نیروهای آنان به نیروهای طرفدار احمد مسعود پاسخ داده‌اند.
انعام الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، گفت: «مجاهدین امارت اسلامی با حمله از سوی حلقاتی که در پنجشیر مدعی مقاومت هستند، مواجه شدند. آن حمله با واکنش مجاهدین روبرو شد و در نتیجه تلفات سنگین بر طرف مقابل وارد شد».
بازار نساجی گلبهار اکنون به خط نخست جنگ میان  طالبان و طرفداران احمد مسعود مبدل شده است.
حاضران می‌گویند که درگیری‌ها از ساعت ۱۰ دیشب بین دو طرف از سر گرفته شده و مردم محل در حال ترک خانه‌هایشان هستند.
بابه شیرین، ساکن شهرستان حصه اول کاپیسا، گفت: «جنگ از ده بجه دیشب شروع شد و تاالان هم درگیری است».
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *