نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تأکید کرد که روابط جنبش متبوعش با جمهوری اسلامی ایران خوب و پایدار است.
به گزارش خبرگزاری مهر، «صالح العاروری» نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفتگو با شبکه «الجزیره» درباره گزینه مقاومت گفت: زمینه‌های مقاومت علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه، کرانه باختری، سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و حتی خارج از فلسطین موجود است.
بر اساس این گزارش، وی گفت: علیرغم اشغالگری نظامی، شهرک‌سازی و مصادره اراضی فلسطینیان در کرانه باختری، ملت فلسطین در این منطقه علیه رژیم اشغالگر به پا خواسته و در این راه خون می‌دهد.
عاروری یادآور شد: دشمن صهیونیستی پس از نبرد شمشیر قدس تلاش کرد تا موضوع اسرا را به آتش‌بس و لغو محاصره غزه پیوند دهد اما حماس هرگز این خواسته را نپذیرفت، چرا که مسأله مبادله اسرا با هیچ پرونده دیگری مرتبط نیست.
نایب رئیس دفتر سیاسی حماس افزود: طرف‌های واسطه به ویژه مصر تلاش زیادی برای پیشبرد پرونده مبادله اسرا کردند اما این پرونده فعلاً پیشرفت خاصی نداشته است. حماس در امور داخلی و درگیری‌های جاری در کشورهای عربی هیچ دخالتی ندارد و این هرگز به مصلحت این جنبش نیست.
وی در سخنانی در خصوص روابط میان جنبش مقاومت اسلامی حماس و جمهوری اسلامی ایران نیز تصریح کرد: روابط ما با ایران خوب و پایدار است و پیش‌بینی ما این است که این روابط بهتر هم خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *