مقامات محلی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا از یک حادثه تیراندازی جدید در یکی از مدارس این ایالت خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، مقامات محلی کارولینای شمالی روز چهارشنبه به وقت محلی اعلام کردند که در تیراندازی در یک دبیرستان در این ایالت دستکم یک دانش آموز کشته شده است.
به گفته «کریستیان هاول» سخنگوی اداره پلیس بخش فورسیث، دبیرستان «ماونت تابور» در شهر وینستون- سالم ایالت کارولینای شمالی پس از تیراندازی تعطیل و اعلام شد که تمام ۱۵۰۰ دانش‌آموز این دبیرستان در امنیت هستند.
به گفته شاهدان عینی، نیروهای پلیس مسیرهای منتهی به این دبیرستان را مسدود کرده و خودروهای امداد نیز به سرعت به محل حادثه اعزام شدند.
گفتنی است که در یک حادثه تیراندازی دیگر در ماه مه، یک دانش‌آموز کلاس ششم مسلح به یک سلاح کمری سه دانش‌آموز دبیرستانی را در ایالت آیداهو زخمی کرد.
خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی اعلام کرد که پلیس ایالتی فرد مظنون به تیراندازی را بازداشت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که روزانه خبرهای متعددی در خصوص تیراندازی در آمریکا و آمار بالای جان باختگان در این حوادث منتشر می‌شود، لابی قدرتمند سلاح اجازه نمی‌دهد که قانونی در خصوص اعمال محدودیت بر حمل سلاح در این کشور تصویب شود.
در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه‌ها سبب شده تا اغلب مردم اسلحه شخصی در اختیار داشته باشند و به همین علت آمار قتل و کشتار در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari