شبکه «کان» رژیم صهیونیستی گزارش داد،مقام‌های قاهره و تل آویو توافق کردند به زودی و به صورت علنی در شرم الشیخ با یکدیگر دیدار کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شبکه «کان» رژیم صهیونیستی گزارش داد، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر به زودی در شرم الشیخ واقع در شبه جزیره سیناء با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
این شبکه عبری زبان همچنین اعلام کرد، دولت مصر و اسرائیل توافق کردند که این نشست علنی باشد و سری و مخفیانه برگزار نشود.
شبکه «کان» رژیم اشغالگر همچنین گزارش داد، در سایه تلاش مصر برای دستیابی به آرامش در مرزهای نوار غزه و همچنین در مسأله اسراء و مفقودشدگان، تل‌آویو امتیازهایی به غزه داده است.
پیشتر عبدالفتاح السیسی از نفتالی بنت برای سفر به این کشور طی هفته‌های آینده دعوت به عمل آورده بود.
از سوی دیگر یاسر الشعبان، سفیر مصر در بحرین، سلام مصطفی مدبولی، نخست وزیر مصر را به سلمان بن حمد آل خلیفه، ولیعهد بحرین رساند.
ولیعهد بحرین پیام مکتوبی از نخست وزیر مصر دریافت کرد که در آن از وی جهت سفر به قاهره دعوت به عمل آورده شد.
در همین راستا، ولیعهد بحرین ضمن‌ استقبال از این دعوت، تاکید کرد، سفرهای رسمی متقابل در پیشبرد روند روابط به سمت چشم‌اندازی بهتر و وسیع‌تر از همکاری و هماهنگی مشترک در زمینه‌های مختلف سهم به سزایی دارد و خیر و خوشی و رشد و توسعه را برای دو کشور و دو ملت دوست به همراه می‌آورد.
ولیعهد بحرین همچنین مشارکت مصر در روند رشد و توسعه بحرین را ارج نهاد.
پیشتر سامح شکری، وزیر خارجه مصر پیام مکتوبی را از طرف عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور به حمد بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین تحویل داد که در آن از وی برای سفر به قاهره دعوت به عمل آورده و بر لزوم تقویت چشم‌اندازهای روابط دوجانبه تاکید شده بود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *